MENÜ

Çınarlı MTAL İle Haköz Mühendislik'ten Protokol

Derince Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 vizyon planı çerçevesinde eğitim-istihdam iş birliğinin geliştirilmesi ve bölgedeki firmalar için nitelikli işgücünün yetiştirilmesi için sektörle iş birliği çalışmalarına başladı. Bu kapsamda Elektrik-Elektronik Taahhüt, Görsel Aydınlatma, Danışmanlık, Mekanik Taahhüt alanlarında üretim yapan Haköz Mühendislik’in Genel Müdürü Özgür Köse ile ekibi Okul Müdürü Selman Utkan’ı ziyaret etti. Ziyarette Okul Aile Birliği Başkanı Savaş Yavuz da yer aldı. Haköz Mühendislik ile okul arasında protokol yapılması konusunda anlaşmaya varıldı.

 

PROTOKOLDE ALINAN KARARLAR

Protokol kapsamında; okulda Döner Sermaye Çalışmaları başlatılacak, okulun bünyesinde üretim atölyesinin kurulmasında, planlanmasında, gerekli donanımının sağlanmasında imkanlar ölçüsünde destek verilecek. Okulun Döner Sermaye üretimlerine destek verecek, gerektiğinde ortak üretimde bulunacak. Elektrik Elektronik alanında eğitim alan iki öğrenci, her yıl Beceri Eğitimi için Haköz Mühendislik firmasına gidecek. Çalışması ve iş disiplini beğenilen öğrenciler istihdam edilebilecek.

 

UYGULAMA ATÖLYESİ KURULACAK

Haköz Mühendislik ürettiği ürünlerden okula eğitim amaçlı kullanılmak üzere uygulama atölyesi alanı kuracak. Okulun mesleki alanda yapılan okul içi ve okul dışı yarışmalardan uygun gördüklerine sponsor olacak. Haköz Mühendislik Üretim Fabrikası’ndaki iş yoğunluğuna göre AR-GE birimini alan öğretmenlerin çalışmalarına açacak, öğrenci tanıtım gezilerine imkan sağlayacak. AB projelerinde yerel ortak olarak projelere dahil olacak.

 

https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/3666561/cinarli-mtal-ile-hakozden-protokol

BİZ SİZİ ARAYALIM

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.